Szabadulj meg a fölösleges kilóktól tartósan és egészségesen!
Az egészséges fogyás alapja a minőségi ételek kiválasztása. Étrendünk számottevő részét lehetőleg zöldség és gyümölcs alkossa, ám ne feledkezzünk meg az elegendő fehérjebevitelről sem. A zsírokat és rostokat tartalmazó ételek egyrészt laktatóak, másrészt kevés kalóriát tartalmaznak.
A tartós súly eléréséhez elengedhetetlen a rendszeres, mindennapi táplálkozás, melyet huzamosan fenn kell tartani. Az alábbi linkre kattintva megtekintheted, milyen hatással vannak szervezetedre saját étkezési szokásaid.
Az egészséges fogyás egy igen lassú folyamat. Jó minőségű ételből naponta többször és nagyobb mennyiséget képesek vagyunk elfogyasztani, ugyanis kevesebb benne az energia. Fölösleges adalékanyagoktól mentes, egészséges ételeket sokkal szívesebben, ezáltal nagyobb mennyiségben fogyasztunk, és a súlyunk sem növekszik, mert kevesebb energiát veszünk fel.
Ha a cél a tartós fogyás, felejtsd el a gyorsdiétákat! A szélsőségesen kevés kalóriát tartalmazó diéták több problémát is okozhatnak, illetve mellékhatásokkal járhatnak (pl. evési kényszer és -zavarok). Ez abból az egyszerű okból adódik, hogy a kevés kalóriabevitel éhséget okoz.
Továbbá, ha vészesen csökken az energiabevitel, a szervezet könnyen ”takarékra kapcsol”, így lelassulhat az anyagcsere. Ha azonban mérsékeltebb a csökkenés, a szervezet képes megszabadulni a felesleges zsírtartalékoktól megőrizve az izomtömeg nagy részét.
Mindennek dacára lényeges észben tartani, hogy az új szokások elsajátítása nem egyik napról a másikra történik. Útban az egészséges étkezés felé szinte mindig túlzásokba eshetünk, amely éhezést, önsanyargatást vagy fölösleges nassolást eredményez. Ha történik is néhány kezdeti kudarc, ne adjuk fel! Mindenki a saját hibáiból tanul legjobban.
Ha fogyni vágyunk, legjobb, ha megtanulunk rendszeresen és elegendő alkalommal étkezni. Számos diétázó megpróbálja visszafogni magát reggel és napközben, majd este ezt ellensúlyozza, holott sokkal egészségesebb nappal elegendő ételt magunkhoz venni, így könnyebb vacsoránál is mértéktartónak maradni.
Érdemes 3-4 óránként étkezni és a napi szükséges energiabevitel felét elfogyasztani még a nap közepéig. Egy kiadós reggeli és egy bőséges ebéd nagymértékben segíthetnek ebben.
Ahogy a fentiekben már említettük, a fogyás kulcsa a megfelelő étkezési szokások betartása. A súlyukkal küzdőknek hatalmas segítséget nyújt a mozgás, ami növeli a szervezet energialeadását és normalizálja az éhségérzetet. Sőt, közérzetünkre is meglehetősen jó hatással van és segít elviselni a diéta nehéz pillanatait.
Azoknak, akik fogyni szeretnének, de keveset vagy egyáltalán nem mozognak az első és legfontosabb feladat, hogy megbarátkozzanak a rendszeres testmozgás gondolatával és beépítsék azt mindennapjaikba. A diéta melletti mozgás akkor a legeredményesebb, ha gyakran és viszonylag hosszan végezzük, minél több izomcsoportot megmozgatva. Annak, aki erőnlétét szeretné javítani, nem szükséges minden nap mozogni, de az edzésnek intenzívnek kell lennie.
Hozzászólás