Okostelefonok

Speciális okostelefonok

Amikor valamilyen kütyübe a kelleténél némileg több funkciót építenek a versenykényszerben kreativitásuk határait feszegető tervezők, nos ilyen esetekben szokás benyögni a „kávét tud főzni?” bölcseletet. A mobilgyártó cégek például az iPhone első szériája óta hatalmas igyekezettel próbálnak valami teljesen egyedi terméket a piacra dobni, hiszen csakis abban az esetben kelthetik fel a fene kényes fogyasztók figyelmét, ha egy, addig még sosem látott fejlesztéssel rukkolnak elő.

A PlayStation-mobil

A Sony Ericsson fejlesztői például valamiért arra a következtetésre jutottak, hogy a legjobb lenne valami spéci termékösszevonással próbálkozni. Ebből a remek ötletből születhetett az Xperia Play mobiltelefon, ami nem más, mint egy sima okosmobil és a cég játékkonzoljának egyfajta hibridje. A lényeg persze az lenne, hogy a PlayStation játékait mobilon is lehessen játszani a játékőrültek legnagyobb megelégedésére.

Az Xperia Play várhatóan valamikor március környékén kerül majd kereskedelmi forgalomba, a PS1-ről mobilra átírt játékokat pedig egy külön erre a célra indított oldalról lehet majd letölteni. A készülék maga egy szimpla érintőképernyős darab lenne, amelyet szétcsúsztatva nem a billentyűzet bukkan elő, hanem egy PlayStation-kontroller. A telefon 2.3-as Android Gingerbread platformon működik majd, és Adreno 205 grafikus gyorsító segíti a játékokat.

A laptop-mobil

Persze más gyártók is valami spéci és az eddig megszokott mobilfunkcióknál egyedibb termékben gondolkodnak, a Motorolánál például egy asztali számítógép és egy laptop alapjául szolgáló mobilt sikerült kiötleni. A Motorola Atrix ugyanis egy dokkoló segítségével pillanatok alatt számítógéppé változtatható, igaz , hogy ehhez némi kiegészítő felszerelés is szükséges. A pc-mobil hibridhez a felhasználóknak egy monitor-billentyűzet-egér hármast kell beszerezniük, a hordozható verzióhoz pedig egy „kiürített” laptop kapható.

A probléma csak annyi, hogy a kiegészítőket külön kell megvásárolni. Az Atrix miután az egyik kiegészítőhöz csatlakozott, kb. annyit tud nyújtani, mint egy netbook, ami kisebb számítógépes munkák elvégzéséhez kiváló lehet. Mindehhez egy kétmagos Nvidia Tegra 2, 1 GHz-es processzor, 16MB memória és Android 2.2-es platform nyújt segítséget.

A napelemes mobil

Úgy tűnik az ismert mobilgyártókon kívül is van élet az okostelefon-piacon: a kínai Umeox például nem valami speciális funkcióval turbózta fel Apollo nevezetű mobilját, hanem napelemes technológiával látta el a készüléket. A telefon hátlapján található Sunboost3 napcella segítségével nem kell a mobilt állandóan a konnektorba dugdosni, amikor az akku lemerülni készül, egy kis napfény segítségével simán elvan akár órákat is, hiszen a napelem folyamatos töltést biztosít. Az Invitation által gyártott napcella nemcsak mobilokhoz használható, de tulajdonképpen bármely elektromos készüléket képes működtetni, ráadásul állítólag felhős időben is elég jól funkcionál.

Az Android 2.2-vel működő Apollót amúgy a gyártó májusban készül piacra dobni, a célállomás pedig Afrika, Latin-Amerika és India lenne, de valószínűleg Európának is jut majd belőle. A megcélzott területek miatt a készülék nem lesz túl drága, a tervek szerint 100 dolláros áron kerül majd forgalomba.

Hozzászólás